Kde hledat práci na internetu

Kde hledat práci? To je samozřejmě otázka, která v dnešní době tíží velké množství lidí, kteří o práci přišli, nebo si práci nedokázali vůbec najít. Hledání práce by člověk neměl naivně nechávat na úřadu práce, ale aktivně procházet nabídky ze všech zdrojů.

Pracovní portály

Největším zdrojem nabídek práce jsou velké internetové portály, které nabízejí volné pozice napříč všemi profesemi. Při hledání práce pak můžete nabídky snadno filtrovat podle oborů a oblastí. Dále můžete vybírat, zda chcete pracovat na hlavní pracovní poměr, vedlejší pracovní poměr, nebo hledáte pouze brigádu. Tyto portály typicky vystavují nabídky firem, které hledají zaměstnance. Pokud chcete pracovat jako OSVČ, většinou zde moc příležitostí nenajdete. Pro OSVČ je vhodné využít poptávkových portálů.

Poptávkové portály

Pod pojmem poptávkový portál se rozumí místo, kde zákazníci vystavují své poptávky a očekávají nabídky osob a firem, které dokáží dané poptávce vyhovět. Cílem je jednak šetřit peníze zákazníkovi (může si vybrat z různých cenových nabídek) a dále pak přinést nové zakázky registrovaným firmám a živnostníkům. Poptávkové servery většinou opět nabízejí práci napříč všemi profesemi, nicméně existují i specializované poptávkové portály, které nabízejí zakázky pouze z určité oblasti businessu. Právě takovým místem je i portál HodinovýProgramátor.cz, který nabízí poptávky pouze z oblasti informačních technologií a souvisejících oborů.

Již brzy Vám přineseme sekci nabídek práce

Náš portál se neustále vyvíjí, proto bychom Vám v blízké době rádi přinesli speciální sekci určenou pro nabídky práce v IT. Prozatím pro tyto nabídky můžete zdarma využít sekci poptávek na našem portálu.