Responsivní webové stránky

Zatímco ještě před několika lety byly chytré telefony a tablety v plenkách, a internetové stránky se prohlíželi výhradně na stolních počítačích a noteboocích, dnes je situace zcela jiná. Bez takových zařízení, jako je chytrý telefon nebo tablet si jenom málokdo dokáže představit svůj život. Samozřejmě jejich použití je všestranné a jednou z možností je také surfování po internetu. A právě s ohledem na tyto uživatele se vyvinul zcela nový směr tvorby webů, který zohledňuje právě responzivní design

Bez zbytečného posouvání obrazu

Základem tohoto designu je to, že se dokáže snadno přizpůsobit danému přístroji, tedy konkrétně jeho displeji. Zatímco u počítačů a notebooků se vzhledem k velikosti displeje vždy zobrazí kompletní web roztažený tak jak má, u malých displejů to mohl být problém. Zde bylo nutné buď stránku zmenšit natolik, že nebyl čitelný text, nebo zkrátka složitě posouvat do stran, ve snaze prohlédnout si danou webovou stránku celou. Nyní jsou u mnohých prezentací tyto problémy naprostou minulostí.

Umí se přizpůsobit

Ať už máte telefon se čtyřpalcovým displejem, nebo tablet se sedmipalcovým displejem, webová stránka vytvořená v responzivním designu se vám za každých okolností přizpůsobí konkrétní velikosti vašeho displeje, a vy ji tak můžete vidět naprosto pohodlně a bez nutnosti posouvání obrazu do stran. To si samozřejmě jako uživatel daného přístroje budete nesmírně pochvalovat, a surfování po webu po vás tak bude mnohem pohodlnější a snadnější, než doposud. Samozřejmě počet webů, které se na tento trend orientují, je stále více, a tak se dá očekávat, že postupně se v responzivním designu bude vytvářet každá prezentace. Ostatně důvod je logický, jelikož procentuelní zastoupení těchto přístrojů z hlediska návštěvníků webu stále stoupá, a tak je zkrátka nutné na tyto uživatele také brát ohled a přizpůsobit se jim.