Online marketing - Jak na tvorbu minisites

Velká většina z nás se již dostala do situace, kdy má hotový nový online projekt a přemýšlí, jak mu zajistit slušnou návštěvnost. Způsobů, jak tohoto docílit je samozřejmě větší množství a ideální je připravit vhodný mix opatření, díky kterým bude návštěvnost zajištěna. Jednou z podpůrných částí jsou takzvané mikrostránky označované také jako mikro sites, nebo minisites.

Jak má vypadat minisite?

Určitě neexistuje přesný návod na to, jak by měla minisite vypadat. Zpravidla se jedná o jednoduchou webovou prezentaci čítající několi málo stránek, které propagují jeden konkrétní produk, kategorii produktů, nebo službu. Pro ilustraci můžeme vyjít z předpokladu, že máme eshop z elektronikou. Minisites pak mohou být zaměřeny např. pouze na vysavače, ledničky, pračky. Případně můžeme na minisite propagovat jeden konkrétní produkt (jehož prodej chceme výrazněji podpořit).

Z minisite samozřejmě vedeme odkazy do našeho eshopu (nebo jiné aplikace, kterou se snažíme propagovat) a tím si přivádíme potenciální zákazníky.

Technická realizace minisites

Opět zde nelze jednozačně říci, že by existoval jediný způsob, jak minisites tvořit. Na výběr máme tři základní způsoby:

  • Použít sttické HTML stránky.
  • Použít nějaký redakční systém.
  • Použít zdarma dostupné služby pro vytváření stránek (jako webnode, webzdarma a pod).

Přesto, že se nejedná o složitou webovou prezentaci, doporučujeme používat redakční systém, díky kterému bude práce s minisites podstatně flexibilnější. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit využití redakčního systému Wordpress, který je možné doplnit pokročilými SEO pluginy.

Doména a hosting

Pro každou minisite samozřejmě potřebujeme doménu. V případě minisites můžeme volit i levnější (dostupnější) domény .com, nebo .eu. 

Jako hosting nám vystačí základní hostingový balíček, jelikož minisites nejsou nijak náročné na provoz. Zajimavým řešením je využití takzvaného multihostingu, kdy na jednom hostingu můžeme mít několik webů. V případě, že se chystáme vytvořit větší množství minisites, určitě se nám tento multihosting vyplatí.