Nejlepší affiliate sítě v ČR

S rozvojem internetu se postupem času objevila řada možností, jak na něm vydělat. Nemusí se totiž vždy jednat o internetový obchod nebo prodej zpětných odkazů či reklamy. Skvělé možnosti výdělků totiž nabízí i affiliate programy. Ty fungují buď jednotlivě, nebo jsou sdružovány do různých sítí, které tak partnerům usnadňují především jejich zapojení se do nich, a také snadnější výplaty získaných peněz.

Často záleží na konkrétním oboru

Mnoho affiliate sítí je více či méně zaměřena na konkrétní obor. Mezi jedny z nejrozšířenějších patří Adbenefit, která se zaměřuje téměř výhradně na spolupráci s weby poskytující provize z oblasti financí, a druhou oblíbenou sítí je eSpoluprace. I zde najdeme celou řadu provizních programů zaměřených hlavně na oblast půjček, ale mimo to nabídne i běžné eshopy z celé řady různých oborů. Stačí si tak pouze vybrat, s kým budete spolupracovat a propagovat ho buď formou bannerů, či dostupných odkazů, nebo třeba již hotových poptávkových formulářů, které stačí pouze vložit do webu.
Pokud vás však láká raději oblast slevového byznysu, a to slevových serverů, vznikla sít s názvem eHub, která právě většinu slevových serverů sdružuje. Výhodou takových sítí je především to, že se vám jednotlivé provize počítají do centrálního účtu, a výplatu vám vyplácí provozovatel dané sítě, nikoliv každé obchod zvlášť. eHub navíc umí vyexportovat XML feed všech nabídek daných serverů, a to včetně provizních odkazů

Nebojte se zahraničí

Samozřejmě ačkoliv výše uvedené affiliate sítě jsou přímo české a sdružují pouze české subjekty, existuje i síť celosvětová, a to Commission Junction. Její výhodou je, že má pod svými křídly především velké hráče, které tak jsou jistotou stability. Navíc poskytuje i špičkovou podporu, která je v ČR zastupována externí společností, a tak lze vše vykomunikovat v češtině. I proto by se právě tato affiliate síť dala zařadit mezi tu českou, ačkoliv fyzicky sídlí a podniká jinde.