Internetový marketing – zvýšení návštěvnosti zdarma

Každý, kdo má webovou prezentaci, jejíž cílem je hlavně výdělek, hledá různé formy toho, jak ji propagovat. Samozřejmě tou nejjednodušší metodou je zaplatit si reklamní kampaň. Pokud se však touto cestou vydat nechceme, existují i metody, jak náš web propagovat zcela zdarma. Lidé tak na něj budou proudit skrz české či světové vyhledávače, a my tak za žádnou z těchto návštěv nemusíme zaplatit ani korunu.

Důležitá je optimalizace webu

Pozice ve vyhledávačích ovlivňuje celá řada faktorů a jednou z nich je určitě kvalitní obsah na našem webu. Ten by měl být nejenom přínosný pro daného návštěvníka, ale měl by být v první řadě originální a měly by být jeho součástí takové fráze, které lidé mohou hledat a daný vyhledávač tak zjistí, že právě náš web se daným tématem skutečně zabývá. Samozřejmě platí, že nic by se nemělo přehánět, jelikož „přeoptimalizované“ weby mohou být spíše kontraproduktivní, jelikož podobné techniky jsou stále více odhalovány a banovány.

Nezapomínejte na zpětné odkazy

Pozice ve vyhledávačích a tím i množství návštěvnosti samozřejmě ovlivňují i zpětné odkazy. Nejenom že z nich samotných může proudit nezanedbatelné procento nových návštěv, ale navíc mohou naše pozice výrazným způsobem posílit. Opět platí, že je důležitá kvalita před kvantitou. Skvělou cestou mohou být odkazy v tematických katalozích, nebo v diskusních fórech či na jiných webech. Naopak vkládat odkaz na každou stránku, na kterou natrefíme, určitě není správnou cestou.

Samozřejmě dostatek odkazů danému vyhledávači říká informaci, že když se na web odkazuje z různých míst, bude oblíbený a také důležitý. Tím ho může posouvat ve vyhledávání stále výše, a my se tak můžeme těšit z návštěvnosti, za kterou nemusíme platit ani jedinou korunu navíc. Jediné co investujeme, může být náš čas, který je k dané optimalizaci a zpětným odkazům potřeba.