Open source CMS – dostupné systémy pro firemní prezentaci

Dávno pryč je doba, kdy byly firemní prezentace pouze statickými stránkami. S nástupem redakčních systémů byl trend zcela jasný, a to umožnit klientům správu daných webů bez nutnosti toho, aby se museli sami nutně vyznat v kódu. Pojďme se podívat, jaké redakční systémy, které jsou distribuovány zdarma, jsou pro firemní prezentaci případně pro váš osobní web jako stvořené.

Wordpress – jasná jednička

Tím nejrozšířenějším bezplatným redakčním systémem je zcela určitě Wordpress, který využívají miliony lidí po celém světě. Je k němu dostupných i obrovské množství šablon a doplňků, nebo rozšiřujících pluginů, díky kterým si můžete daný systém přizpůsobit přesně k obrazu svému. Navíc existují po celém světě různá fóra, kde se mohou řešit případné problémy s tímto systémem.

Pokud se však rozhodnete pro jiné, v celkovém žebříčku se hned za ním umístil systém Joomla. Ačkoliv je primárně určen jako blogovací CMS, rozhodně se i pro rozsáhlejší firemní prezentace hodí. Totéž lze říci i o systému Drupal, na kterém případný zájemce taktéž ocení jeho velkou všestrannost. I u něho je samozřejmostí řada různých modulů a tak si ho lze přizpůsobit potřebám právě vaší prezentace.

Dalších jsou desítky

Výše jmenovaní rozhodně nejsou ty jediné, které na českém trhu existují. Je jich k dispozici dalších několik desítek, a jedním z nich, který určitě stojí za vyzkoušení je CMS Made Simple. Ten je však považován za lehce složitější systém, což však oceníte u náročnějších projektů a prezentací. Zmínit bychom určitě mohli i systém GetSimple CMS, který jak už napovídá sám název je velmi jednoduchý. Oblíbený je i z toho důvodu, že ke svému běhu nevyužívá databázi. Je tak vhodný pro ty webhostingy, kde se v tomto ohledu šetřilo a výsledkem prezentace by měla být pouze jednoduchá a na první pohled statická stránka, která je však snadno editovatelná v administraci.