Jak spravovat stránky ve Wordpress

Wordpress je jednoduchý a přesto velmi mocný nástroj na správu webových stránek. Wordpress striktně odděluje data a způsob jejich zobrazení, který je reprezentován použitou šablonou. Do systému si tedy můžete zapojit libovolnou šablonu, podle které se bude obsah Vašeho webu zobrazovat. A právě tímto krokem začneme.

Zapojení šablony do RS Wordpress

Šablonu je možné získat následujícími způsoby:

  • Nechat si vytvořit šblonu na míru - v tomto případě můžete využít služeb našich hodinových programátorů
  • Zakoupit hotovou šablonu - šablony nebývají příliš drahé, jejich cena se pohybuje okolo 1000 Kč (záleží samozřejmě na kvalitě a rozsahu)
  • Stáhnout šablonu zdarma - na internetu naleznete velké množství použitelných šablon zdarma.

Šablonu získáte zpravidla jako archiv souborů. Tento archiv je třeba nahrát do Vašeho Wordpresu. To se provádí v administraci Vzhled ->Šablony -> Instalace šablon -> Nahrát soubor

Následně pomocí souborového manažeru vyberete archiv Vaší šablony a následně stisknete tlačítko instalovat. Wordpress šablonu nahraje do příslušných adresářů a vy jí následně uvidíte na záložce Správa šablon. Šablonu je nakonec potřeba aktivovat, to se provádí stisknutím tlačítka Aktivovat u příslušné šablony.

Zapojenou šablonu můžete opakováním tohoto postupu kdykoli změnit aniž byste porušily data na webu.

Správa stránek ve Wordpress

Nyní už máme vše připravené a můžeme přidávat stránky. To se provádí v menu Stránky. nad tabulkou záznamů kliknete na tlačítko Vytvořit stránku a následně se Vám zobrazí prázdný formulář stránky. Součástí formuláře je i kvalitní WYSIWYG editor, díky kterému můžete snadno formátovat text.

Po úpravě stránky nezapomeňte změny uložit. Pro zobrazení stránky je třeba ještě stisknout tlačítko Publikovar (které je v pravém sloupci). Po publikování se stránka začne zobrazovat na webu.

Nastavení hlavní stránky

Wordpress defaultně zobrazuje na hlavní stránce příspěvky blogu, což není vždy žádoucí. Většinou, pokud se má jednat o webovou prezentaci, zobrazuje se na homepage statická stránka. To je třeba nastavit v nastavení Wordpressu. Knkrétně to provedete v Nastavení->Zobrazování. U Části Na úvodní stránce zobrazit zaškrtnete Statickou stránku a přílslušnou stránku si vyberete ze seznamu.